York College's December commencement ceremony was Tuesday, Dec. 22.

York and Adams counties graduates are


Airville: Taryn Wolfe, Bachelor of Science, Nursing

Biglerville: Chanel Perez, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing

Dallastown: Devin Clark, Bachelor of Science, Criminal Justice, Angela Tome, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Special Education

Delta: Amber Froman, Associate Degree, Business Administration, Christina Froman, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Lindsay Jones, Bachelor of Science, Criminal Justice, Nicole Sura, Bachelor of Science, Business Administration

Dillsburg: Brooke Hippensteel, Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Becky Kochenderfer, Cum Laude, Bachelor of Science, Marketing

Dover: Heather Brown, Master's, Education, Stephen Brown, Master's, Business Administration, Charles Eisenhart, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Accounting, Christopher Grim, Bachelor of Science, Business Administration, Diana Heller, Master's, Business Administration, Sean Hightman, Bachelor of Science, Criminal Justice, Donna Paldino, Cum Laude, Bachelor of Science, Criminal Justice, Nicolette Place, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Amanda Rosengrant, Bachelor of Science, Behavioral Science, Jenna Schwartz-McMahon, Master's, Education, Kristi Wolf, Bachelor of Science, Criminal Justice, Sharon Wilt, Bachelor of Arts, History, Lacey Zimmerman, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education

East Berlin: Brandon Dubbs, Bachelor of Science, Criminal Justice, Dwight Leatherman, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, History

Etters: Mark Warnick, Master's, Business Administration

Fawn Grove: Tasha Tompkins, Bachelor of Arts, Sociology

Felton: Paul Blymire, Bachelor of Arts, Public Relations, Ashley Grove, Associate Degree, Health Care Coding, John Mugweru, Cum Laude, Bachelor of Science, Nuclear Medicine Technology

Gettysburg: Amanda Pottorff, Associate Degree, Respiratory Care, Kendra Thomas, Bachelor of Science, Nursing

Glen Rock:: Eric Geiple, Cum Laude, Bachelor of Science, Recreation and Leisure, Anna Hershner, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Ann Hill, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Brooke Sanders, Bachelor of Science, Nursing

Hanover: Barbara Ballou, Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Jesse Fisher, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Management, TiVon Fisher, Bachelor of Science, Information Systems, Emily Griffin, Bachelor of Science, Nursing, Thomas Harteis, Bachelor of Arts, Political Science, Nathan Laughman, Bachelor of Science, Nursing, Meagan Neiderer, Associate Degree, Respiratory Care, David Paul, Bachelor of Science, Elementary Education, William Rider, Bachelor of Science, Criminal Justice, Kara Sheely, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Mandy Worley, Master's, Business Administration

Hellam: Gerard Barscheski, Master's, Business Administration, David Bubb, Bachelor of Arts, Fine Art, Steven Hoenstine, Cum Laude, Bachelor of Arts, Professional Writing

Jacobus: Corbin Mills, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Information Systems Development

Lewisberry: Tammy Hennessy, Bachelor of Science, Nursing, David Ross, Bachelor of Science, Information Systems Development

Littlestown: Steven Storm, Bachelor of Science, Marketing

Manchester: Jeremy Harris, Master's, Business Administration, Stefani Fults, Bachelor of Science, Biology

Mount Wolf: Jessica Fureman, Master's, Education

New Freedom: Derek Bennett, Bachelor of Science, Business Administration, Justin Clary, Bachelor of Science, Criminal Justice, William McCabe, Bachelor of Arts, History, Melissa Torbert, Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing

New Oxford: Samantha Leisey, Cum Laude, Bachelor of Science, Accounting, Rebeka Stock, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education

New Park: Laura Bracey, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Accounting

Red Lion: Nicole Beardsley, Bachelor of Science, Nursing, Barry Boltz, Bachelor of Science, Information Systems Development, Dustin Boyd, Bachelor of Science, Criminal Justice, Jessica Buttil, Bachelor of Science, Recreation and Leisure, Emily Davis, Cum Laude, Bachelor of Science, Criminal Justice, Eric Dinsmore, Master's, Business Administration, Shana Laird, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Eric Lakatosh, Master's, Business Administration, Caleb Miller, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Accounting, Trisha Rego, Master's, Business Administration, Charles Spath, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, History, Kevin Weaver, Master's, Business Administration

Seven Valleys: Erika Beers, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, English Literature Studies, Ashley Irvin, Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Special Education, Angela Ronk, Bachelor of Science, Nursing, Nathan Smeltzer, Cum Laude, Bachelor of Science, Marketing, Samantha Yohe, Bachelor of Science, Biology

Spring Grove: Derrick Heim, Bachelor of Science, Criminal Justice, Briquel Hoffman, Bachelor of Science, Marketing, Adam Keeney, Cum Laude, Bachelor of Science, Informatics, Nancy Kile, Associate Degree, Respiratory Care, Jillian Krebs, Bachelor of Science, Nursing, Lindsay Madrigal, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Secondary Education-English, Kelly Wildasin, Cum Laude, Associate Degree, Respiratory Care

Stewartstown: Michelle Behrens, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Erica Chalk, Bachelor of Science, Business Administration, Erin Raulie, Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Nancy Molinar, Bachelor of Science, Behavioral Science

Thomasville: Lauren Dolheimer, Bachelor of Arts, Public Relations

Windsor: Patricia Everett, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Heather Grafton, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Lauren Orie, Associate Degree, General Studies, Kandy Price, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing

Wrightsville: Jamie Beecher, Bachelor of Arts, Public Relations, Xanthe Nomikos, Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Emily Shipper, Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing

York: Cindia Ailes, Associate Degree, Business Administration, Carol Ankrum, Bachelor of Science, Information Systems Development, Ashleigh Bailey, Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Megan Bull, Bachelor of Arts, Graphic Design, Ryan Butler, Master's, Business Administration, Nicole Cannon, Master's, Business Administration, Karla Coffman, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Kristi Crawford, Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Jessica DeJesus, Bachelor of Science, Nursing, Katie Euler, Cum Laude, Bachelor of Arts, Public Relations, Tammy Fields, Bachelor of Science, Nursing, Matthew Friedenfeld, Bachelor of Science, Computer Science, James Gannon, Bachelor of Science, Criminal Justice, Samuel Gantz, Cum Laude, Bachelor of Science, Accounting, Keri Garrety, Bachelor of Science, Business Administration, Aubrey Garvin, Cum Laude, Bachelor of Arts, Music, Larry Gordon, Bachelor of Science, Sociology, Ashley Graffius, Bachelor of Arts, English Literature Studies, Corey Grim, Bachelor of Science, Marketing, Ashley Grupp, Master's, Business Administration, Brittany Hahn, Bachelor of Science, Behavioral Science, Jaimie Hammond, Master's, Education, Matthew Hardesty, Bachelor of Science, Management, Colin Heap, Master's, Business Administration, Lauren Hennaut, Bachelor of Science, Nursing, Joshua Irwin, Master's, Business Administration, Randi Johns, Bachelor of Science, Nursing, Ishia Jones, Associate Degree, Criminal Justice, Jesse Krout, Cum Laude, Bachelor of Science, Management, Dayna Lehrbach, Bachelor of Science, Behavioral Science, Amy Kidd, Bachelor of Science, Behavioral Science, Luke Mason, Bachelor of Arts, Political Science, Yvonne McCleaf, Bachelor of Science, Criminal Justice, April McFarland, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Special Education, Chad McGowan, Bachelor of Science, Criminal Justice, Christine Miller, Bachelor of Science, Nursing, Jessica Miller, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Secondary Education-Social Studies, Jessica Miller, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, History, Nicole Nace, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Criminal Justice, Katherine Paxton, Bachelor of Science, Elementary Education, Samantha Petersen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology, Michelle Price, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Kellilyn Reigart, Bachelor of Science, Psychology, Alicia Rodriguez, Bachelor of Science, Criminal Justice, Scott Roberts, Cum Laude, Bachelor of Science, Marketing, Jenna Robinson, Cum Laude, Bachelor of Arts, Public Relations, Shane Rohrbaugh, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, History, Jocelyn Ruppert, Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Marcie Schnetzka, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Tyler Schnetzka, Bachelor of Science, Accounting, Brian Seymour, Bachelor of Science, Accounting, Meredith Shindler, Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Jacob Shuey, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Elementary Education, Special Education, Darrell Steckler, Cum Laude, Master's, Business Administration, Jasmine Smallwood, Bachelor of Arts, Mass Communications, Hannah Stayer, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, General Music Education, Katherine Tafoya, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Nursing, Steven Valenti, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Behavioral Science, Matthew Vidra, Bachelor of Science, Mathematics, Beth Walp, Bachelor of Science, Respiratory Therapy, Richard Washington, Associate Degree, Business Administration, Molly Wasik, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Biology, Matthew Weyant, Bachelor of Science, Marketing, Thomas Notarangelo, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Graphic Design