York Catholic High School named its honor roll students for the third marking period.
Distinguished honors:

12th grade -- Nicholas Martin.

11th grade -- Sarah Fuller, Nicholas Pawlikowski, Anna Spoden and Kayla Staub.

10th grade -- Nicole Farah, Maggie Javitt, Sinead O'Callaghan and Madison Shultz.

Ninth grade -- Thaddeus Cwiklinski, Jenna Koury, Sarah Koury, Alec Lloyd and Thomas Thole.

Eighth grade -- Lindsey China, Lauren Corbitt, Danielle Desseyn, Madison Dormer, Meghan Freed, Lauren Hand and Paul Weisser.

Seventh grade -- Nicholas Anzalone, William Catterall, Raphael Dietrich, Andrew Forjan, Annie Javitt, Elizabeth Johnson, Brandon McGlynn, Gerald McKim, Paige Phillips, Grace Ports, Emily Zeidman, Helen Zeidman.

First honors:

12th grade -- Liam Brennan, Madison Corbin, Lainey Elliott, Alexander Giannaris, DaSeul Kim, Kaitlyn Morrow, Mackenzie Nelson, Kevin Rieth and Sophie White.

11th grade -- Juely Baez, Hanna Baszak, Hannah Bowman, Kathrine Deats, Michael Dietrich, Laura Evans, Kristen Gerzewski, Allyson Getty, Anne Hartinger, Richard Hartinger, Grace Kieber, Matthew Koury, Seo Yeon Lee, Charli Muszynski, Emily Putnam, Molly Santaniello, Josiah Schendel, Laura Schmidt, Emily Schoettler, Veronica Skehan, Patrick Taylor-Brown, Alexander Williams and Erika Zarfoss.

10th grade -- Natalie Albright, Katherine Andrews, Megan Bittner, Deanna Chesko, Adam Desseyn, Emily Dugan, Miles Elliott, Victoria Isherwood, Jessica Mazzur and Rachel Tucci.

Ninth grade -- Scott Bartkowiak, Caitlin Bowser, Madelyn Devlin, Lydia Drabik, Jennifer Gingerich, Anne Lehr, Patricia Mezza, Jennifer Nigro, Gregory Rieth, McKenna Schneck, Courtney Sheckells, Anthony Sicilia and Danielle Weichert.

Eighth grade -- Luke Brennan, Lisa Casagrande, Juliana Cwiklinski, Catherine Isherwood, Bertha Kwarko, Tuan Le, Samuel Pawlikowski, Alexander Reichart Anderson, Brooke Ricks, Jason Taylor, Katherine Vela and Michaela Wagner.

Seventh grade -- Reiley Anderson, Nicholas Bartkowiak, John Brauer, Alexa Citrone, Christopher DeMarco, Kyle Derowski, Mayra Hernandez, Madison Lawrence, Melanie Matthews, Christopher Messina, Erin O'Malley, Samuel Shinsky, Carey Thole, William Walker, Sadie Wurzbach, Daniel Yokemick.

Second honors:

12th grade -- Patrick Albright, Christopher Deats, Anthony Deller, Adam DePorter, Daniel Hirt, Mikayla Iati, Mark Kelly, Spencer Kubala, Stephen Leonardi, Cody Maddox, Karli McFatridge, Nikolas Mucci, Ryan Owen, Ashlyn Price, Kyle Reichart-Warfel, Maura Schmidt, Caitlin Sullivan, Haylee Warner and Douglas Weichert.

11th grade -- Brady Allen, Evan Amereihn, Megan Bresnahan, William Casagrande, Alexis China, Patrick Creisher, Andrew Devlin, James Dougherty, Tucker Ebersole, Abigail Figge, Adam Hack, Andrea Hess, Curtis Hess, Kaila Ilyes, Nancy Jaekel, Irene Jankowski, Emily Javitt, Young Suk Kim, Matthew Lehr, Kathleen Logan, Nina Mann, Kathryn McNamara, Alexandra Mezza, Aaron O'Brien, Alexander Pawlikowski, Nicholas Shellenberger, Anne Stover, Alexander Taylor, Calum Wallace and Kelly Waser.

10th grade -- Meaghan Bilyeu, Leah Brenneman, Adin Brubaker, Kaitlyn Crumling, Colleen DeCampo, Alex Doyle, Zaenna Echevarria, Natalie Fiorenza, Mary Hale, Erich Hartman, Zachary Ingram, Cymone Jones, Kayla Kennedy, Kendall Klair, LaVon Maxwell, Kevin Nguyen, Rose Pence, BradLee Rosenzweig, Emily Ryan, Giovanni Senno and Madison Thompson.

Ninth grade -- Chandler Bankos, Ryan DePorter, Kelsea Dvorak, Jacob Elliott, Kelsey Fissel, Isaac Higgins, Alexandra Johnson, Hannah Laslo, Cassandra Moore, Megan Salter and Katherine Siple.

Eighth grade -- Michael Andrews, Natalie Cutright, Joseph Heldrich, Ashley Ingram, Daniel Inman, Elizabeth Johnson, Megan Laubach, Anosh Matti, Patrick Owen, Maura Palandro, Steven Ream, Marcos Rivera, Kadin Santiago, Carolyn Thomas and Mary Wurzbach.

Seventh grade -- Kurt Bandow, Adam Bittner, Jessica Brett, Kayla Brown, Thomas Czaus, Vincent Devlin, Paul Dick, Della Doyle, Eli Doyle, Abigail Drabik, Kyle Fullerton, Mackinzie Keefer, Claudia Kurtz, Coulson Lash, Anna Linthicum, Erin McBrairty, Kelsey Murter, Rosalee Najdek, Courtney Nattans, Steven Nigro, Michael Palmieri, Kayleigh Pokrivka, Bridget Sterling, Emma Summers, Kennedy Thompson and MaCayla Welsh.